info@echomar.com.tr | 0212 233 11 11

ECHOMAR AKTÜEL

Koroner BT Anjiyografi

Koroner BT Anjiyografi kalbi besleyen damarların girişimsel işlem gerektirmeden görüntülenmesidir. Hastanın damar yoluncan ilaç verilmesi ve bilgisayarlı tomografi ile birlikte yürütülmektedir.

devamı...

MR BT Entero

MR BT Entero ince bağırsak ve patolojilerin ayrıntılı bir şekilde MR/BT’ de incelemesidir.

devamı...

MR Anjiyo

MR anjiyo manyetik rezonans görüntüleme sistemi ile damar içi görüntülemeyle anjiografiyle birleştirilerek damarların kapsamlı bir şekilde görüntülenmesidir. Bu tetkikte MR kullanıldığından radyasyon oluşmamaktadır. 

devamı...

Defekografi MR

Defekografi MR makat kanalının ve rektum kanalının boşalması sırasında MR eşliğinde (dinamik) görüntülenmesidir.

devamı...

Fetal MR Nedir?

Hamilelik esnasında fetüste  bazı problemler gelişebilir. Bunların zamanında teşhisi önemlidir. Bu yüzden Fetal MR çekilmesi gerekebilmektedir.

devamı...

Prostat Multiparametrik MR

Prostat Multiparametrik MR Prostat kanserinin erken tanısında geliştirilen bir görüntüleme yöntemidir. Multiparametrik tarama tekniği, detaylandırılarak tanı koyulmasına yardımcı olur. Bu incelemede yüksek görüntülü MR’a ek olarak diffüzyon MR ve perfüzyon MR incelemeleri de yapılmaktadır.

devamı...

BT Anjiyo Hakkında Merak Edilenler?

BT Anjiyo tomografi ile damar içi görüntüleme yöntemi birleştirilerek vücuttaki damarların görüntülenmesidir. Kesitsel düzlemde alınan görüntüler 3D’ye dönüştürülerek anjio oluşturulur.

devamı...

Rahim Filmi HSG Çektirilecek Merkez Seçiminin Önemi

 Tekniğine uygun çekilmiş ve radyoloji uzmanı tarafından yorumlanmış bir rahim filmi, kişiye uygun tedavilerin seçilerek uygulanmasını sağladığı için zaman kayıplarının önüne geçebilmektedir. Bu nedenle yapılacak seçim önem kazanmaktadır.

devamı...

Traktografi

Beyinde nöronlar (sinir hücreleri) arasındaki iletişim, aksonlar (sinir lifleri) aracılığıyla olur.

devamı...

MR Anjiografi

MR anjiografi, anevrizmalar, AVM, damar darlıkları ve tıkanıkları gibi beyin damar hastalıklarının teşhis ve takibinde kullanılır.

devamı...

MR Spektroskopi

Manyetik rezonans spektroskopi beyindeki metabolitlerin miktarını ve dağılımını ölçen bir MR yöntemidir.

devamı...

MR Bos Akım

Bazi Hidrosefali türlerinin tanısı ve tedavisinin olası durumunu belirlemek için başvurulur. Beyin içi boşluklularda bulunlan omurilik sıvısının bazı özelliklerini inceleme yönemidir.

devamı...

Meme MR

Mamografi ve ultrasonografiden farklı olarak meme lezyonlarının şekil, kontur, boyut gibi morfolojik özelliklerine ilave olarak meme parankimi ve bu zemindeki kitle lezyonlarının doku perfüzyon karakteristiklerini göstermektedir.

devamı...

MR Kolanjiyografi

Kolanjiyopankreatografi (MRKP) pankreatik ve biliyer (Safra yolları) sistemin değerlendirilmesinde, girişimsel olmayan bir inceleme tekniğidir.

devamı...

MR Urografi

MR Ürografi klinikte çeşitli üriner sistem patolojilerini görüntülemek için kullanılan invaziv (girişimsel) olmayan bir görüntüleme yöntemidir.

devamı...

Rahim Filmi HSG

HSG rahim içerisine bir kontrast sıvı verilerek röntgen filmi çekilmesi ile rahim ve tüplerin görüntülenmesidir.

devamı...
E-Randevu Biz Sizi Arayalım
YnVydW4gZXN0ZXRpZ2kgZml5YXRsYXJpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5vemFuYmFsaWsuY29tL291ci1zZXJ2aWNlcy9idXJ1bi1lc3RldGlnaS1maXlhdGxhcmkvIiB0aXRsZT0iYnVydW4gZXN0ZXRpZ2kiIHJlbD0iZG9mb2xsb3ciPmJ1cnVuIGVzdGV0aWdpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5wb3Jub2FsbGV5LmNvbSIgdGl0bGU9InBvcm5vIj5wb3JubzwvYT4NCjxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cuZWNob21hci5jb20vTWFueWV0aWstUmV6b25hbnMtYWNpay1lbWFyIiB0aXRsZT0iYWNpayBlbWFyIj5hY2lrIGVtYXI8L2E