info@echomar.com.tr | 0212 233 11 11

Rahim Filmi HSG Çektirilecek Merkez Seçiminin Önemi

Anne olmak isteyen kadının bu amacına ulaşabilmesi için az veya çok sınırlı bir zamanı vardır. Kadının yaşı ilerledikçe gebe kalma olasılığı, tüp bebek başarı şansı dramatik bir şekilde azalmaktadır. Makul bir süre boyunca korunmasız ilişkiye rağmen gebe kalamayan bir kadına üremeye yardımcı tedavilere başlamadan önce mutlaka rahim filmi çekilmelidir. Tekniğine uygun çekilmiş ve hsg konusunda tecrübeli radyoloji uzmanı tarafından yorumlanmış bir rahim filmi, kişiye uygun doğru tedavilerin seçilerek uygulanmasını sağladığı için zaman kayıplarının ve çoğu zaman buna eşlik eden maddi kayıpların önüne geçer.

Detaylı Bilgi için: 0212 233 11 11

Yaklaşık 80 senelik bir geçmişi olan rahim filmi hsg çekiminin tahmin edilebileceği gibi çeşitli tarih dilimlerinde uygulanmış değişik aletleri, ilaçları ve teknikleri vardır. Günümüzde çeşitli merkezlerde bu alet, ilaç ve tekniklerin pek çoğu kullanılmaya devam etmektedir.

Rahim Filmi HSG Çektirmek için Hangi Merkezi Tercih Edeceğinize Nasıl Karar Vereceksiniz?

Rahim filmi çekilirken acı çekmek istemiyorsunuz, inceleme kısa sürsün, sonuçlar çabuk çıksın istiyorsunuz, çekimden sonra işinize veya sosyal hayatınıza hemen geri dönmek istiyorsunuz, doğru sonuç almak, kadın doğum doktorunuza onun güveneceği bir raporla dönmek arzusundasınız. Rahim filmi hsg jinekolojik muayene gibi çekilen bir film olduğundan gergin ve endişelisiniz. Hatta belki açıkça korkuyorsunuz.  Nazik bir yaklaşım, anlayışlı bir personel, sorularınıza cevap veren sabırlı bir hekim bekliyorsunuz.

Rahim filmi çektireceğiniz merkez seçimi için bazı ipuçları vardır. Rahim filmi çekimi için C kollu röntgen cihazı bulunan, kateter ile çekim yapan, çok sayıda rahim filmi incelemesi yapılan, kendi doktorunuzun da tavsiye edeceği veya karşı çıkmayacağı bir merkez şeçilebilir. Gerektiğinde selektif salpingografi (tüp açma işlemi) yapılabilmesi bir tercih sebebidir. Muayene olduğunuz hastanede rahim filmi hsg çektirmek zorunda değilsiniz. Bu iş için planlanmış ve donatılmış bazı özel merkezler irili ufaklı pek çok hastaneye ve tüp bebek merkezlerine dışarıdan rahim filmi hizmeti vermektedir. Merkezin bulunduğunuz yere yakınlığı veya ucuzluğu seçim kriterleri arasında son sıralarda yer almalıdır.

Detaylı Bilgi için: 0212 233 11 11

İstanbul, Şişli’deki Echomar merkezimiz sadece rahim filmi çekmek için planlanmış ve ona göre donatılmış bir HSG departmanına sahiptir. Dr. Cevat Bayrak’ın yönetimindeki bu bölümde, sadece rahim filmi çeken hekim ve personel istihdam edilmiştir. Her gün sabah 07.30’dan akşam 07.00’ye kadar devamlı rahim filmi çekilmektedir. Sadece İstanbul değil başka şehirlerden ve başka ülkelerden rahim filmi çektirmek için gelen hastalarımız vardır. Pek çok hekim, hekim eşi ve hemşire rahim filmi çekimleri için Şişli Echomar’ı tercih etmektedir.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım
YnVydW4gZXN0ZXRpZ2kgZml5YXRsYXJpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5vemFuYmFsaWsuY29tL291ci1zZXJ2aWNlcy9idXJ1bi1lc3RldGlnaS1maXlhdGxhcmkvIiB0aXRsZT0iYnVydW4gZXN0ZXRpZ2kiIHJlbD0iZG9mb2xsb3ciPmJ1cnVuIGVzdGV0aWdpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5wb3Jub2FsbGV5LmNvbSIgdGl0bGU9InBvcm5vIj5wb3JubzwvYT4NCjxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cuZWNob21hci5jb20vTWFueWV0aWstUmV6b25hbnMtYWNpay1lbWFyIiB0aXRsZT0iYWNpayBlbWFyIj5hY2lrIGVtYXI8L2E