info@echomar.com.tr | 0212 233 11 11

HABERLER

Çalışma Saatlerimiz Değişti

Randevunuzu Alırken İş Yoğunluğunuzu Planlamak Sizi Yormasın İstedik. Sağlığınız için Çağın Gerekliliklerine Göre Yenilenmiş Teknolojimizle Durmadan Çalışmaya Devam Ediyoruz. Yeni çalışma saatlerimiz: 07.30 - 22.00

Rahim filmi (HSG) hakkında detaylı bilgi için mikro sitemizi inceleyebilirsiniz.

RAHİM FİLMİ HSG ÇEKİMİNDE TEKNOLOJİK YENİLİKLER

Rahim filmi HSG incelemesi uzun yıllardır bilinmekte ve uygulanmaktadır. Eski tekniklerin ve standart uygulamaların inceleme sırasında şiddetli ağrılara yol açabilmesi nedeniyle rahim filminin kötü bir şöhreti vardır ve pek çok kadın bu incelemeyi yaptırmaktan korkmakta, haklı olarak anestezi talep etmektedir.

Öte yandan son yıllarda pek çok teknolojik ilerleme olmuş, yeni nesil röntgen makineleri, yeni aparatlar üretilmiş ve yeni teknikler geliştirilmiştir. Bu teknik ve teknolojik yenilikler sayesinde inceleme süresi çok kısalmış, bazı komplikasyonlar ortadan kalkmış, hiçbir ağrı kesici ilaç kullanmadan yüksek kaliteli ağrısız rahim filmi incelemesi mümkün olmuştur.

Söz konusu yenilikler şu başlıklar altında toplanabilir:

1-Dijital röntgen cihazları

2-C kollu dijital röntgen cihazları

3-Film banyosu ihtiyacını ortadan kaldıran termal veya lazer film baskı cihazları

4-Görüntülerin hekimlere bilgisayar ortamında gönderilmesini ve arşivlenebilmesini sağlayan dijital teknolojiler

5-Alerji riski düşük, yağ embolisi ve granülom oluşturma riski bulunmayan, osmolaritesi, viskozitesi düzenlenmiş yeni nesil suda çözünebilir iyotlu kontrast maddeler

6-Kontrast maddeyi rahim boşluğuna veya doğrudan tüplerin içine doldurabilmek için geliştirilen ince, yumuşak, ucu balonlu veya balonsuz kateterler.

Bütün bu yenilikler, ağrısız rahim filmi çekimini mümkün kılmakla kalmamış, olumsuz yan etkiler çok azalmış, bazı komplikasyonlar ortadan kalkmış, gerek uygulamayı yapan hekimlerin gerekse hastaların maruz kaldığı radyasyon miktarları belirgin derecede düşmüş, film kalitesi yükselmiş, doğru teşhis oranı yükselmiş, inceleme sayılarının artmasıyla birlikte birim maliyetler ve fiyatlar göreceli olarak düşmüştür. Yeni tekniklerin oldukça yüklü yatırım maliyetinin olmasına rağmen bir paradoks olarak eski teknik kullanılarak yapılan standart incelemelerin toplam birim maliyeti yeni tekniklerden daha ucuz olamamaktadır.

Şişli Echomar’da 2014 model Siemens marka, Artis zee model gelişmiş C kollu röntgen cihazı bulunmakta, Dr. Cevat Bayrak yönetimindeki tecrübeli ekip tarafından yeni jenerasyon ilaç, aparat ve teknikler kullanılarak yüksek kalitede ağrısız rahim filmi çekilmektedir.

Echomar yeni teknolojilerde yatırım atağına geçti.

ECHOMAR Görüntüleme ve Laboratuvar Hizmetlerinin İstanbul’daki Merkezi

MAGNETOM C!

EMAR ÇEKTİRMEK ARTIK ÇOK KOLAY

Kapalı alan fobisi ve ses hassasiyeti olanlara özel çekim, mükemmel konfor ve öncü uygulama

En açık ve kompakt C-şekilli magnet sayesinde şaşırtıcı hasta konforu

Benzersiz, öncü syngo uygulamaları

Çok etkin ve kaliteli hizmet için mükemmel iş akışı

 

ARTİS ZEE

TÜRKİYE’DE İLK DEFA!

Düşük radyasyon, üst düzey görüntü kalitesi, DİJİTAL RÖNTGEN son teknoloji 3D uygulama

Kardiyoloji ve radyoloji alanlarında girişimsel görüntülemede kullanılan yepyeni bir ürün ailesidir. Gelişmiş görüntüleme teknikleri ve en güncel teknolojik yenilikler sunuyoruz.

 

MAGNETOM AREA

EMAR KORKUSU VE SES HASSASİYETİNE SON

EMAR’da Verimliliğinin Yeni Tanımı

Dijital görüntüleme zinciri, tedavi araçlarının görüntüleme performansını arttırmanın yanı sıra, daha hızlı ve doğru yaklaşımınızı sağlayan 

gelişmiş bir dizi 3D uygulama sunar. Tim 4G, ultra yüksek yoğunluklu lokal bobinler ile birlikte en fazla sayıda alıcı kanal ve benzersiz bir dijital radyo frekans (RF) mimarisi.

C Kollu Dijital Röntgende Son Teknoloji

RAHİM FİLMİ (HSG) HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN MİKRO SİTEMİZİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Şişli’deki merkezimizde gelişmiş C kollu flat panel dijital röntgen cihazı ile dünyadaki en ileri teknikler kullanılarak çok kısa süren, ağrısız, kanamasız ve yüksek kalitede rahim filmi çekilmektedir. Merkezimizde cihazları, ekipmanları, planları ve Dr. Cevat Bayrak yönetimindeki ekibiyle bir departman sadece rahim filmi HSG çekmek üzere kurulmuştur. İstanbul’daki bütün tüp bebek merkezleri tarafından bilinen ve kabul gören bu merkezimiz, Türkiye’nin en fazla sayıda HSG incelemesi yapılan merkezidir.

Rahim Filmi (HSG) hakkında detaylı bilgi edinmek, merkezimizde rahim filmi çektirmiş bazı hastalarımızın deneyimlerini okumak için mikro sitemizi inceleyebilirsiniz: www.rahimfilmi.info

 

E-Randevu Biz Sizi Arayalım
YnVydW4gZXN0ZXRpZ2kgZml5YXRsYXJpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5vemFuYmFsaWsuY29tL291ci1zZXJ2aWNlcy9idXJ1bi1lc3RldGlnaS1maXlhdGxhcmkvIiB0aXRsZT0iYnVydW4gZXN0ZXRpZ2kiIHJlbD0iZG9mb2xsb3ciPmJ1cnVuIGVzdGV0aWdpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5wb3Jub2FsbGV5LmNvbSIgdGl0bGU9InBvcm5vIj5wb3JubzwvYT4NCjxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cuZWNob21hci5jb20vTWFueWV0aWstUmV6b25hbnMtYWNpay1lbWFyIiB0aXRsZT0iYWNpayBlbWFyIj5hY2lrIGVtYXI8L2E