info@echomar.com.tr | 0212 233 11 11

Check-Up Hizmetleri

ECHOMAR üstün teknolojik olanaklarıyla sağlık hizmeti vermekte olup, çalışma anlayışında kalite kavramını ön planda tutan ve bu arzusunu bitmeyen seyahate dönüştürmek isteyen bir vizyon sergilemektedir. Türkiye'nin özel ilk görüntüleme ve tanı merkezi olan Echomar, kalitesi ISO belgesi ile yurtdışından akredite edilmiş olup, her geçen gün büyüyen bir hizmet potansiyeline sahiptir. Hasta memnuniyeti alanında hizmet verdiğimiz sektörün önemini ilke edinmiş toplam kalite felsefesi ışığında oluşturulan çalışma anlayışı, 7 gün 24 saat hizmeti ile ulaşım kolaylığı, otoparkı, güler yüzlü ve profesyonel çalışanları ile ECHOMAR, faaliyet gösterdiği alanda en iyi hizmeti sunma gayreti içerisindedir. 

Neden Check-Up Yaptırmalısınız?

Modern Tıp'ta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak,kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta,hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.İşte bu nedenle,hiç şikayetçi olmasa da her insan belirli periyodlarla,risk grubuna girdiği hallerde daha kısa aralıklarla doktora başvurarak genel sağlık kontrolünden geçmelidir. Çağımızın hastalıkları olan koroner arter hastalıkları,kanser,hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı,hem yaşam süresi,hemde kalitesi açısından son derece büyük önem taşımaktadır.Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden,öte yandan beyin,kalp,böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken dönem tanının ve düzenli tedavinin önemi büyüktür. 

Nerede yaptırılır?

Toplumumuzdaki yanlış algılamalardan biri de, kişinin bir Laboratuvara başvurup sadece kan örneği vererek, sonuçlarını bir liste halinde aldığı zaman check-up yaptırmış olduğunu sanmasıdır. Oysaki, doktor muayenesi bulunmayan bir işlem, ciddi bir check-up sayılamaz. Anamnez denilen hastanın şikayeti, hikayesi, özgeçmişi, soygeçmişi ve alışkanlıklarına ilişkin bilgiler, bir hastalık hakkında tanıya ulaşmakta büyük önem arzetmektedir. Hekim muayenesinde elde edilecek fiziki bulgular, yapılacak Laboratuvar tetkikleri, radyoloji tetkikleri, ultrasonografi, tomografi gibi ileri tıbbi görüntüleme yöntemleri ile teşhisin kesinleşmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenlerle Check Up tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda yapılmalıdır. 

Yaptırmadan önce nasıl hazırlanacaksınız?
1.) Hamileyseniz veya şüpheniz varsa işlemlere başlamadan önce mutlaka bildirin.
2.) Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirin.
3.) Randevu gününde ve saatinde mutlaka aç gelin. En az 10-12 saat aç kalmanız gerekir. 
4.) Test yaptıracak kişinin iki gün süre ile kırmızı et, brokoli ve turp gibi sebzeler yememiş olmalı gerekir.
5.) Günde 250 mg dan fazla C vitamini kullanılmamalı.
6.) Demir ilaçlarının en az iki gün kullanılmamış olması gerekir.
7.) İdrar örneğini hastanede de verebilirsiniz. Ancak güçlük çekiyorsanız iki saatten fazla bekletmemiş olarak beraberinizde de getirebilirseniz.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım
YnVydW4gZXN0ZXRpZ2kgZml5YXRsYXJpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5vemFuYmFsaWsuY29tL291ci1zZXJ2aWNlcy9idXJ1bi1lc3RldGlnaS1maXlhdGxhcmkvIiB0aXRsZT0iYnVydW4gZXN0ZXRpZ2kiIHJlbD0iZG9mb2xsb3ciPmJ1cnVuIGVzdGV0aWdpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5wb3Jub2FsbGV5LmNvbSIgdGl0bGU9InBvcm5vIj5wb3JubzwvYT4NCjxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cuZWNob21hci5jb20vTWFueWV0aWstUmV6b25hbnMtYWNpay1lbWFyIiB0aXRsZT0iYWNpayBlbWFyIj5hY2lrIGVtYXI8L2E