info@echomar.com.tr | 0212 233 11 11

Açık Tüp MR

3 Adımda Açık Tüp MR (Emar) ile Korkulardan Uzaklaşmak

Uzmanından Detaylı Bilgi için: 0212 233 11 11

Vücudun herhangi bir yerinde detaylı görüntüleme yapılmak istendiği zaman sizlere genellik kapalı mr ve açık mr seçenekleri sunulur. Kapalı mr klostrofobik etkisi nedeniyle tercih edilmek istenmez. Açık mr ise vücudun çeşitli bölümlerinde görüntü kalitesi bakımından yüksek kalitede ve detaylı sonuçlara ulaşamamaktadır. Fakat bu iki teknolojinin dışında bir de Açık Tüp MR teknolojisi son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Açık tüp mr en bilinen özellik olarak hastalara rahat bir iç hacim ve yüksek görüntü kalitesi sunmaktadır.

1- MR Çekimlerinde Dar Alan Rahatsız Mı Ediyor?

MR çekilmesi gerektiğini öğrendiği dakikadan itibaren çoğu hastanın aklında şüpheli sorular dolaşmaktadır. Bunlardan en fazla öne çıkanı dar alanlarda oluşan klostrofobi etkisidir. Kapalı MR klostrofobi eğilimi olan hastalar için sıkıcı ve endişe verici bir süreci ifade eder. Görüntülenmek istenen alanın nitelikleriyle ilgili olarak Açık MR çekilemediği durumlarda Kapalı MR mecburen katlanılması gereken bir süreç gibi görülebilir. Açık Tüp MR bu zorunluluğu ortadan kaldırmıştır. 70 cm iç hacimle hastalara konforlu bir MR ortamı sunulmaktadır. Böylece hem yüksek görüntü kalitesiyle detaylı bir görüntüleme hem de hızlı ve rahat bir sonuç elde etmiş olursunuz.

2- Ses Hassasiyetini Nasıl Önlersiniz?

MR çektiren bir tanıdığınızla konuştuğunuzda size cihazın yüksek ve şiddetli sesinden bahsedecektir. Ses hassasiyeti olanlar için bu durum ciddi anlamda bir sıkıntı oluşturur. Açık Tüp MR burada diğer cihazlardan ayrılarak hastalara rahatsız olmayacakları sessiz bir ortam sunmaktadır. Böylece cihazın çıkardığı seslerden dolayı oluşan psikolojik etkiler ortadan kaldırılmış olur.

3- Kilonun MR Çektirmek İçin Problem Olması

Kilolu ve obezite problemi olan hastalarda kapalı emar çektirmek ciddi sıkıntılar yaratabilir. Hacim anlamında dar olan kapalı mr alanı daha da daralacağından klostrofobi etkileri ciddi şekilde yaşanabilir. Açık mr ise çoğu durumda yeterli derecede görüntüleme yapamadığı için tercih edilememektedir. Böyle durumlarda açık tüp MR tam bir kurtarıcı niteliğindedir.

Açık Tüp MR Hakkında Genel Bir Değerlendirme Yapacak Olursak

  • Kapalı MR teknolojisine göre çok daha rahat bir ortam sunması,
  • 125CM Ultra Kısa Sistem ile Bazı Tetkiklerin Baş Dışarıda Yapılabilmesi,
  • Ses Hassasiyeti için Rahatlatıcı Olması,
  • 1,5 T Yüksek Görüntü Kalitesi Sunması,
  • 70CM Hareket Alanı,
  • Daha Yüksek SNR,
  • Tüm Vücut Görüntüleme,
  • Yüksek Çekim Hızı,
  • Kapalı Alan Hissi VErmediği için Gerginliği Azaltma gibi birçok pozitif özelliği sıralayabiliriz.

 

HEMEN RANDEVUNUZU ALABİLİRSİNİZ

E-Randevu Biz Sizi Arayalım
YnVydW4gZXN0ZXRpZ2kgZml5YXRsYXJpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5vemFuYmFsaWsuY29tL291ci1zZXJ2aWNlcy9idXJ1bi1lc3RldGlnaS1maXlhdGxhcmkvIiB0aXRsZT0iYnVydW4gZXN0ZXRpZ2kiIHJlbD0iZG9mb2xsb3ciPmJ1cnVuIGVzdGV0aWdpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5wb3Jub2FsbGV5LmNvbSIgdGl0bGU9InBvcm5vIj5wb3JubzwvYT4NCjxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cuZWNob21hci5jb20vTWFueWV0aWstUmV6b25hbnMtYWNpay1lbWFyIiB0aXRsZT0iYWNpayBlbWFyIj5hY2lrIGVtYXI8L2E