info@echomar.com.tr | 0212 233 11 11

Yarı Açık Emar MR

Detaylı Bilgi ve Randevu için Şimdi Arayın: 0212 219 37 67

Hastalıkların tanısında kullanılan radyolojik görüntüleme teknikleri teknolojinin de ilerlemesine paralel olarak her geçen gün hasta konforunu daha da artırıyor. Kilolu ve kapalı alan korkusu olan hastalar için tasarlanmış 70 cm çapındaki yeni Yarı Açık Emar (Manyetik Rezonans) cihazı ile de hastalar rahatlıkla emar çektirebiliyorlar.

Yarı Açık Emar (MR) Sisteminin Sağladıkları

Kapalı alan korkusu yaşatmıyor,

Kapalı sistemde rahat edemeyen hastalar tercih ediyor,

Geniş omuz yapısı olan kişiler (örn. sporcular) bu yönteme başvuruyor,

Acil müdahale gerektirecek hasta grubunda açık emar kullanılabiliyor,

Aşırı kilolu hastalar (200 kg’a kadar)

Çocuk hasta grubu

Emar Her Hasta için Uygun Mudur?

Kilolu hastaların da düşünülerek tasarlandığı MR cihazı sayesinde 250 kg’a kadar olan kişilerin de MR’ı çekilebilmektedir. Cihazın Open Bore (açık tüp) aralığı 70cm, tünel uzunluğu ise 145cm’dir. Bunun en büyük avantajı klostrofobi yani kapalı alan korkusu olan hastaların endişe duymadan rahatlıkla MR çektirebiliyor olmasıdır.

Detaylı Bilgi ve Randevu için Şimdi Arayın: 0212 219 37 67

 

MR Cihazında Radyasyon Riski Var Mıdır?

Bilgisayarlı tomografi ve röntgen incelemelerinin aksine, MR’da X ışını kullanılmadığından hiç radyasyon riski bulunmamaktadır.

Hastadan Tüm Görüntüleme Alabilmek için Kaç Defa MR Çekilir?

70 cm çapındaki emar cihazının sağladığı en önemli avantajlardan biri ise hareketli masa özelliğidir. Masa üzerine yerleştirilmiş bobinler sayesinde hastalara değişik çekimler yapıldığında her defasında hastayı konumlandırma gerekliliği ortadan kalkmış durumdadır. Tek bir konumla hastanın tüm görüntülemelerini yapabilmek mümkündür.

Yeni Teknoloji Sayesinde Cihazda Kalma Süresi Ne Kadar Kısaldı?

Özel yazılımlar sayesinde emar tetkiklerinin süresi yarı yarıya kısalmaktadır. Ağrı nedeniyle sırt üstü yatamayan, solunum sıkıntısı olan, bilinci kapalı ve çocuk hasta grubunda inceleme süreleri belirgin ölçüde azalmaktadır.

MR Hangi Hastalıkların Tanısı için Kullanılır?

Tümörlerin selim kitlelerden ayrımı için gerekli olan spektroskopi, erken dönem inmelerin tanısında diffüzyon ve perfüzyon görüntülemesi, kafa içi beyin omurilik sıvı artışında nedenlerin tespitinde BOS akım analizi, tümör, inme ve MS varlığında beyindeki beyaz cevher yollarının diffüzyon tensör görüntüleme (DTI) ile ortaya konması yapılan işlemler arasındadır. Ayrıca tümör cerrahisi uygulanacak hastalarda beyindeki hareket, konuşma, duyma merkezleri gibi fonksiyon gören alanların korunmasına yönelik fonksiyonel görüntüleme (fMRI), vücuttaki damarsal yapıların görüntülenmesi için MR anjiyografiler, meme kitlelerinin tümoral niteliklerinin belirlenmesinde meme MR, MR kolanjiyografi tetkiki ile safra yollarının tıkanıklıklarında sebebin ortaya konması bu cihazla mümkün olabilmektedir. Ayrıca ortopedik problemi olan hastalarda kıkırdak harabiyetinin derecesi kıkırdak kanlanma teknikleri ile ortaya konabilmektedir.

Detaylı Bilgi ve Randevu için Şimdi Arayın: 0212 219 37 67

 

Anestezi ile MR Çektirmek Mümkün Müdür?

MR uyumlu monitörizasyon cihazı ise anestezi altında çekim yapılacak hastalarda kalp ritmi ve solunum takibinin yapılabilmesine olanak vermektedir. Bu cihaz yardımıyla kapalı yerde bulunma korkusu olan hastalar, bebekler, küçük çocuklar ve içeride hareketsiz kalamayacak hastalarda güvenli bir şekilde çekim yapılabilmektedir. MR uyumlu monitörizasyon sistemi sayesinde anestezi ile tetkiki yapılan bebek ve yoğun bakım hastalarının hemodinamik takibi de gerçekleştirilebilmektedir. MR çekimi esnasında hastaya sedasyon veya yüzeyel anestezi uygulaması son derecede konforlu bir ortamda gerçekleştirilebilmekte olup, olası riskler en aza indirilmektedir.

E-Randevu Biz Sizi Arayalım
YnVydW4gZXN0ZXRpZ2kgZml5YXRsYXJpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5vemFuYmFsaWsuY29tL291ci1zZXJ2aWNlcy9idXJ1bi1lc3RldGlnaS1maXlhdGxhcmkvIiB0aXRsZT0iYnVydW4gZXN0ZXRpZ2kiIHJlbD0iZG9mb2xsb3ciPmJ1cnVuIGVzdGV0aWdpPC9hPg0KPGEgaHJlZj0iaHR0cDovL3d3dy5wb3Jub2FsbGV5LmNvbSIgdGl0bGU9InBvcm5vIj5wb3JubzwvYT4NCjxhIGhyZWY9Imh0dHA6Ly93d3cuZWNob21hci5jb20vTWFueWV0aWstUmV6b25hbnMtYWNpay1lbWFyIiB0aXRsZT0iYWNpayBlbWFyIj5hY2lrIGVtYXI8L2E